Велосипедний туризм

Дата 03.01.2010 Автор Velo-Stalker
Хіти 93 Коментарі 0

Велосипедний туризмon

Велосипедний туризм має свої переваги у порівнянні з іншими видами туризму. Велосипед дуже зручний засіб пересування. Він дає мандрівнику можливість із досить значною швидкістю долати великі відстані, познайомитися під час короткої подорожі з великим географічним районом. відвідати цікаві об’єкти, розташовані один від одного на значній відстані. Ще одна суттєва перевага перед іншими видами туризму —  веломандрівнику не треба переносити рюкзак в декілька десятків кілограмів на власній спині — це робить його двоколісний помічник.

Проте, велосипед ставить деякі специфічні вимоги до учасників подорожей. Кожний велотурист має володіти технікою їзди на велосипеді з вантажем не тільки по шосейних дорогах, а й по стежках та бездоріжжю. Обов’язковою умовою є знання Правил дорожнього руху, що є запорукою безаварійного проведення велосипедного походу. Кожен велотурист має знати матеріальну частину велосипеда та вміти робити дрібний ремонт в польових умовах.

Неабиякими щедротами обдаровує велосипед у туристичній мандрівці. Кожна подорож залишає помітний слід в житті велотуриста, бо є незабутньою подією, насиченою новими знаннями про невідомі краї та свої можливості.

У далекій дорозі, за тридев’ять земель від рідного порогу, не минути екстремальних ситуацій і непередбачених труднощів, в подоланні яких велотурист складає важливий життєвий іспит — на витривалість, мужність, силу волі, фізичне загартування і любов до рідного краю.

Велосипедні подорожі є захоплюючим видом активного відпочинку, який дарує багато чого несподіваного, а інколи – досі небаченого, оригінального, виняткового. Для велосипедних походів І та ІІ к. с. кожна область України є унікальною, заповідною.

Ось деякі з визначних пам’яток природи та культури, які варто відвідати під час таких велоподорожей у різних регіонах України: у Вінницькій області — музей-садиба хірурга М.І.Пирогова, у Волинській — Шацькі озера, у Донецькій — крейдяні скелі, у Житомирській — палац Ганських, де жив Оноре де Бальзак, на Закарпатті — Невицький замок, у Запорізькій області — острів Хортиця, у Івано-Франківській — Манявський скит, у Кіровоградській — дендропарк «Веселі Боковеньки», на Київщині — дендропарк «Олександрія», на Луганщині — станично-луганський заповідник, на Львівщині — м.Львів, у Миколаєвській — руїни старовинного міста Ольвія, на Одещині — українська Венеція — Вилково, на Полтавщині — Сорочинський ярмарок, на Рівенщині — Оноківські джерела, на Сумщині — дендрологічний парк «Тростянець», у Тернопільській області — карстові печери, у Харківській — залишки численних козацьких фортець, у Херсонській — заповідник Асканія Нова, у Хмельницькій — місто-музей Кам’янець–Подільський, у Черкаській — дендрологічний парк «Софіївка», у Чернівецькій — будинок Чернівецького університету, у Чернігівській — Качанівська садиба тощо.

Основна частина маршруту походів більш високих категорій складності здійснюється в гірських районах Карпат та Криму (до V к.с. включно), що вимагає від велотуриста значної фізичної підготовки, хороших навичок з орієнтування на місцевості та подолання природних перешкод. Для походів III, IV та V категорій складності в Кримських горах та Карпатах характерні важкопрохідні ділянки грунтових польових та лісових доріг і стежок, круті гірські дороги, перевали, затяжні підйоми та спуски, броди та інші природні перешкоди, а також незручне для велосипеда покриття доріг (бруківка, крупний щебінь тощо). Одночасно ці райони мають густу сітку автомобільних доріг та населених пунктів.

Далі наводяться маршрути класифікованих велосипедних походів II – V к.с. переважно по Карпатах та Криму.