Що вдягнути у веломандрівку?

Дата 18.05.2010 Автор Strange_V
Хіти 513 Коментарі 0

ВелоодягОптимальний одяг для веломандрівки — той, в якому найбільш комфортно їздити при заданому темпі й при заданій температурі повітря.

В одноденній веломандрівці можна використовувати практично будь який спортивний одяг, хоча найбільш зручний і практичний в таких випадках спеціалізований одяг для велоспорту, який продається в спортивних магазинах. До того ж дуже бажано, щоб він був яскраво розфарбований (особливо футболка й куртка), це робить велосипедиста більш помітним здалеку й не дозволяє йому зливатися з оточуючим рельєфом, інакше його буде важко помітити на дорозі (особливо в сутінках чи в умовах поганої видимості).

Що стосується спеціалізованого велоодягу, то в першу чергу до нього відносяться так звані «велошорти» (або «велотруси») — спеціальні велосипедні шорти до колін, з шкіряною чи тканинною прокладкою, яка покликана захищати велосипедиста від натертостей об сідло.

Такі шорти можна носити як основний одяг, або ж одягати під спортивні штани, в якості «нижнього шар». Крім того, існує й подовжений варіант «велошортів» — «велоштани», зроблені з більш теплого матеріалу.

Також популярністю серед велотуристів користуються спеціальні велофутболки, яскраві, зручні, з тканини, що дозволяє тілу дихати.
Відправляючись на цілий день за місто, слід розуміти, що температура протягом дня може значно змінитися, тому рекомендується взяти з собою теплий одяг, що стане в пригоді на привалах або ж під час повернення додому ввечері, коли температура повітря може значно знизитися. Наприклад, катаючись цілий день в велошортах і велофутболці, при можливому похолоданні вартує зверху одіти спортивні штани і куртку.
До того ж, відправляючись у веломандрівку, слід враховувати можливі опади, а тому бажано прихопити з собою дощовик чи накидку.

Ще один необхідний у веломандрівці елемент — рукавички, які можна придбати в магазині спортивного одягу. Без них можна доволі швидко натерти долоні, до того ж рукавички захищають долоні при падінні.

Не погано мати з собою ще й запасні шкарпетки.

Відправляючись у веломандрівку, рекомендуємо прихопити з собою темні окуляри, які будуть захищати ваші очі від яскравого сонця, пилюки й комах, що летять на зустріч, а також головний убір — шапку, косинку–бандану, або хоча б звичайний платок, і спеціальний велосипедний шолом, який захистить вас при можливих падіннях. В холодну пору дня, не погано б одіти так звану балаклаву — шапка, що закриває все лице, залишаючи прорізі для очей.

Дуже важливо правильно підібрати взуття — воно повинно бути зручним у всіх відношеннях, щоб ступня почувала себе комфортно, була гарно зафіксована і не злітала з педалей. Існує цілий ряд моделей велокросівок і велотуфель різних ціновий категорій, які можна придбати в спеціалізованих магазинах, але вповні можна обійтися й звичайними зручними кросівками з рельєфною підошвою. Та бажано, щоб підошва у них була більш жорсткою. Це потрібно для того, щоб ви не відчували незручностей від тривалого крутіння педаль, які відзначаються далеко не плоским рельєфом.