Сталкерські об’єкти біля Калуша та Рожнятівське “море”

Дата 30.05.2012 Автор Strange_V
Хіти 1349 Коментарі 0

Сталкерські об'єкти біля Калуша та Рожнятівське Придумала собі якось веломаршрутик через ліс між Калушем і Долиною. Тут ми ще не були і досить близько, Google показує цікаві об’єкти навколо. 1 травня сідаємо у приміський потяг, що прямує до Стрия, і ми на місці, а саме на станції Голинь. Тут нас уже чекають наші спортсмени – декілька хлопців їхали із Франика своїм ходом.

 

Зразу ж їхали тихими сільськими дорогами – мінімум авто і асфальту. Зате повітря свіже і по-ранішньому прохолодне. Поки сонце піднялось досить високо, щоб добряче припікати, ми доїхали до лісу. Тут досить непогана грунтовка з підйомами-спусками. Давались взнаки тижневі дощі – часто на шляху траплялись добрячі калюжі та, загалом, дорога була сухою.

altalt

До першого об’єкту звертаємо з маршруту вправо. Зразу видно залишки бетонки, напрямок вірний. Через декількасот метрів у лісі одна за одною вигулькують залишки будівель. Та стан їх такий, що не варто і зупинятись. Повернувши у глиб лісу, знаходимо більш-менш пристойні стіни. Трохи розглядаємо та вирішуємо влаштувати привал. Для огляду майже нічого не залишилось та можна поставити “галочку”, що тут ми побували. А колись на цій території розташовувався другий дивізіон ракетного полку “Ліс” 44 ракетної дивізії 43 РА, на озброєнні стояли Р-12 8К63 (SS-4 Sandal) наземного старту!

altaltalt

Повертаємось до основної дороги. Чим далі, тим дорога помітно гіршає. В одному місці навіть довелось переходити-переїжджати чималенький потічок. Ну, а далі почалась не дорога, а “пісня” – велетенські глибокі калюжі, які деколи неможливо було проїхати. Майже не доводилось їхати верхи, а більше переправляти ровер на інший берег калюж. Це була справжня клоака в традиційному її виконанні. Та після десятку кілометрів такого знущання побачили попереду “Москвич”. Це був “знак” і ми щиро вірили в те, що якщо авто доїхало сюди, значить далі дорога має кращати і наші поневіряння закінчаться.

alt

altalt

Так і сталось, все частіше зустрічались уривки бетонки, яка поступово з’єдналась у безперервну вібродоріжку. Так доїхали до другого об’єкту – території охоронної зони ракетної бази РВСН. колись вона складалася з 3-х зон охорони, огорожа останньої зони була під напругою. Також тут розміщувалось управління полку “Ліс” 44 дивізії РВСН 43 РА. Тут уже є що оглянути: два ангари, більший і менший та безліч напіврозвалених господарських будівель. Та втомлені клоакою і “гладильною дошкою” майже нічого не оглянувши, вернулись назад на дорогу.

altaltalt

По уже більш-менш пристойній дорозі скотилися в село Рахиня. Їхати по асфальту під пекучим сонцем було непросто. Наступною точкою маршруту мало бути Рожнятівське водосховище, там планували поїсти та відпочити. Та дорога підступно вела все вгору, а сонце немилосердно палило. І переїхавши чергову річку, за декілька кілометрів від водосховища ми здалися. І не дарма, річечка була чудесною, з прохолодною водичкою, в якій і покупалися, і ровери помили. На затіненому бережку смачно перекусили та ще й подрімали.

alt altalt

З новими силами і обмеженнями в часі до відправлення поїзда, рванули до Рожнятова. На щастя, сонце вже не так припікало і дорога ніби вниз весь час вела. Тому мали трохи часу зупинитись та оглянути чималеньке “озерце”, а далі і цікаву греблю на ріці Чечва поблизу Рожнятова. Ну і з півгодинним запасом часу влетіли на залізничну станцію “Рожятів”, яка знаходиться в селі Креховичі :).

altalt

Декілька наших сміливців, проігнорувавши громадський транспорт та Львівську залізницю, рванули до Франківська своїм ходом. А ми “вбиваючи” час на станції, дегустували квас місцевого розливу. Загалом поїздка видалась досить насиченою, цікавою та несподіваною. Ну, і звичайно, саме суперова компанія дала можливість відчути насолоду від катання сповна!

Окрема подяка Олегу Олавіну за чудові фото, він один не полінувався взяти фотоапарат і нас познімкувати ;).

Протяжність маршруту – 60 км.

Якщо До Калуша і з Рожнятова своїм ходом, тоді туди ще плюс 44 км, назад ще плюс 50 км.

Маршрут http://www.bikemap.net/route/1502843?13 … =satellite