ВЕЛОКРУЇЗ (Галич, Шевченкове, Крилос)

Дата 05.06.2012 Автор Strange_V
Хіти 832 Коментарі 0

Галич, Шевченкове, КрилосМи це зробили, позитивних емоцій вагон і маленький візок :blush:

Велокруїз: ІФ – Галич – Галицький замок (ХІV ст.) – “Храм святого Пантелеймона” (XII ст.), с.Шевченкове – Церква успіння Богородиці (ХVI ст.), с.Крилос – ІФ, можна вважати успішно проведеним, є багато фото, вражень, приємне ниття навантажених м’язів, гарний настрій та спогади від побаченого. Тепла сонячна погода активно сприяла цьому.

Всього було 16 велосипедистів (14 з ІФ і 2 з Бурштина), а також серед них троє івано-франківських велосипедисток, що приємно урізноманітнювали сувору чоловічу компанію.
:bicycle6::bicycle6::bicycle6:

В 14.15 виїхали від ПФ, без особливих пригод під «бібікання і фафакання» проїзджаючих добрались до центру Галича де на той час проводилось якесь міське свято з концертом на головній площі. По очах людей які побачили одночасно 16 гарно екіпірованих велосипедистів (напевне досить рідкісне в їх краях явище, така кількість одразу) було помітно, що вони ймовірно думали що на свято приїхало якесь шоу і їм покажуть щось цікаве. Зорієнтувавшись де саме дорога до Галицького замку і розчарувавши галичан :blush: попрямували крутезним підйомом вверх.
(це був один з перших досить серйозних підйомів, яких на даний день виявилось достатньо).

За деякий час відкрився вид на Галицький замок, від якого залишилась одна вежа і частина фасаду та внутрішнього оздоблення двору. З власних вражень можна сказати що вибір розташування і сама фортефікаційно-житлова споруда ідеально підходили для оборони. З однієї із сторін глибоке урвище, з інших високі мури і тільки один вхід що чудово був помітним з замку. Його стіни багато бачили на своєму віку.

alt

“Галицький замок”, м.Галич
Галицький замок споруджено в середині ХІV ст. Однак його попередника вперше згадують 1114 р. як укріплену цитадель (що містила замок, град з палацом Володимирка та двірською церквою Спаса). Археологи вважають, що спочатку це була дерев’яна споруда, яка згодом переросла у міцний замок галицьких князів (ХІІ–ХІV ст.).

Там же, біля замку зробили перший привал, фотосесію та обід.

alt

Ситі і відпочивші продовжили організованою зграєю прямувати в наступний запланований пункт нашої подорожі с.Шевченкове. Куди доїхали відносно швидко, село знаходиться неподалік Галича. І знов підйом, прийшлось дихати частіше :blush:

“Храм святого Пантелеймона” (XII ст.), в с.Шевченкове вразив своєю несхожістю на інші церковні споруди оскільки належить до рідкісних білокам’яних храмів, якому немає аналогів в Україні, та ще й в такому прекрасному стані.

alt

Храм являється діючим, в ньому і надалі відправляються богослужіння. Добрий дядечко охоронець (храм цілодобово охороняється як цінна пам’ятка культури) впустив нас на територію.

“Храм святого Пантелеймона” (XII ст.), с.Шевченкове
Єдина вціліла білокам’яна церква Галицько-Волинського князівства. Цей храм є найхарактернішою пам’яткою архітектури княжого Галича кінця ХII ст. Збудований у 1194 р. галицько-волинським князем Романом Мстиславичем на честь діда – київського князя Ізяслава (християнське ім’я якого Пантелеймон). В теперішній час церква Святого Пантелеймона входить до складу Національного заповідника «Давній Галич», а також є діючою греко-католицькою церквою.

Цікаво оздоблений вхід у храм.

alt

Загадковими є вибиті символи на стіні храму. Працівниця музею (храм одночасно являється і музеєм) пояснила нам що дане зображення хреста ймовірно символізуєє християнську віру яка проросла тут новими пагонами (звивисті лінії від низу хреста)

alt

Високо над входом розміщено скульптурний портрет св.Пантелеймона.
Як завжди, не обійшлось без містики :blush: Навівши об’єктив на портрет, максимально зумом наближуючи його і зробивши фото чудової якості, автоматично погляд перевівся на екран фотоапарата. На ньому висвітився напис «Обнаружено мигание» (вперше і в останнє за всю поїздку), даний момент дуже здивував, про що розповів Ігору який їхав з нами, двоє аж задумались. Мало віриться в таке, але факт є фактом. Ну що ж, можна вважати святий підморгнув нам ;) і благословив таким чином успішну поїздку. Світ не без чудес. Ось дане фото.

alt

Біля храму пробули біля 40 хвилин, вислухали розповідь про його історію створення, особливості орнаменту та будівництва. Влаштували відпочинок перед наступним об’єктом подорожі. Чемно подякувавши за лікбез та можливість побувати всередині і рушили далі.

Попереду нас чекала Церква успіння Богородиці ( ХVI ст.), в с.Крилос.

alt

Майже повна відсутність асфальту по дорозі до церкви ніяк не вплинула на зручність або незручність їзди, зате найважчий довгий підйом за сьогоднішній день вимотав добряче всіх. Що йшов дуже круто вверх і з звивинами (підйом за Надвірною ховається десь далеко). Потім високі сходи де прийшлось нести велосипед на руках.
І ось нарешті ми бачимо саму церкву та комплекс споруд навколо неї.

alt

Перша літописна згадка про храм Святої Богородиці (Приснодіви Марії), або ж Успенський собор, пов’язана з похованням тут 1187 р. князя Ярослава Осмомисла. Інші письмові джерела розповідають про урочистості з нагоди церемонії вокняження в Галичі Данила Романовича у 1208 і 1239 рр.

Нащадок боярського роду Марко Шумлянський 1586 р. відновив цей храм. Для будови він використав кам’яні блоки і пластику з Успенського собору. Як пам’ять про будівництво, над хорами у церкві зберігся замурований камінь з гербовим знаком. Він має вигляд вістря стріли з двома буквами по боках: А-С. На зовнішньому боці головної апсиди храму, край її вікон, є два написи: один стертий і нерозбірливий, другий прочитується – «АФПД (1584) Роман Иванович»
Відреставрована Успенська церква сяє на сонці позолоченими хрестами. Чудовою її окрасою є іконостас, який виконав визначний майстер українського живопису початку ХХ ст. Антон Манастирський, а також – Крилоська Чудотворна Ікона Божої Матері. Ориґінальною пам’яткою давньогалицької кам’яної пластики ХІІ ст. є вирізьблене у північній стіні притвору церкви зображення казкової істоти – крилатого змія-грифона.

Поруч довгий ряд зручних лавочок, де всі і розмістились одразу відпочивати.

Неподалік церкви справа під аркою розміщено кам’яний саркофаг з останками князя Ярослава Осмомисла.

altalt

На території даного музейного комплексу також провели достатньо часу щоб відпочити, зробити фотосесію, підкріпитись та просто помилуватись пам’ятками сивої давнини.

Звідси шлях прямував додому. По дорозі до ІФ були переважно одні спуски і мало незначних підйомів, тож їхалось комфортно, швидко і з приємним вітерцем.

Перед містом наша група розділилась на дві частини, всі побажали одне одному щасливої дороги і одна частина поїхала одразу в місто, інша (яку я ще опишу) вирішила їхати в колибу «Шершень» через Єзупіль, Побережжя, поруч Колодіївки, не заїжджаючи в саме місто. В кількості п’яти чоловік поїхали далі.

alt

Селами з прекрасними краївидами доїхали до колиби, де за деякий час нас ощасливили гарячими чебуреками, які виявились досить смачними (хоча після такої поїздки, майже всі чебуреки будуть смачні).
Фото дуже фірмового чебурека і зовсім не фірмової вилочки знаходиться нижче :blush:

alt

Під час того як їли чебуреки і ними ж годували місцеву собачку на вулиці стемніло. В місто вже їхали під світло фар. З новими силами і бажанням «душ, ліжко, хррррр» :blush:
Так як фото вже не робили то анімована композиція нашої поїздки додому виглядала приблизно так:

:bicycle6::bicycle5::bicycle5::bicycle5:

День вийшов чудесним, насиченим цікавими та приємними подіями, багатим на враження, елементи містики, відчуттям чогось нового та просто позитивним :good:
Загальний кілометраж враховуючи поїздку в колибу = 83км, хоча планувалось 45 :roll: , у групи що поїхала одразу в місто повинно бути біля 68 км.
Час подорожі 14:15 – 23.00.
На цьому дана казка закінчується і двері зааааа-ааааачиняються до наступної цікавої поїздки :blush:

alt

… далі буде.

***

Подяки:
Музейній наглядачці та охоронцю храму святого Пантелеймона.
Роману (Yarickr) за трепанацію власної фари і пожертвування батарейок для фотоапарата.
«дядьку Елмісу» (Almys) за постійну турботу за всіх та відповідальну місію замикаючого велоколону.
Святому Пантелеймону за прекрасну сонячну погоду і відсутність очікуваного всіма дощу :blush:
Всім, за прекрасну компанію під час поїздки, скоординованість та спільну згуртованість.

Р.S: Жодної тварини під час подорожі не постраждало. Дегустація чебуреків є виключенням оскільки перевірити їх вміст являється важко здійснюваним :blush:

04.06.2012.
Д.Я.