Навігація на платформі Android

Все, що стосується зв'язку та орієнтації в просторі (карти, GPS навігатори, софт)

Повідомлення 15 липня 2011, 12:14

Поступово приглядаючись до Android девайсів, став цікавитися як там діла з навігацією, ібо казали, що прийнятного софта - немає.
В даній темі хочу розвіяти цей міф =)

Що наразі доступно під Android:
1. Google Maps - існує уже давно, саме Android підтримує максимально можливий функціонал програми (а віднедавна ще й кеш карт).
2. Навител Навигатор - представлення не потребує, все чудово працює.
3. iGO - також загальновідома навігаційна програма.
4. OsmAnd - доволі новий opensource проект, що лише набирає обертів.
5. СитиГИД - працює з картами від travelGPS. Є безплатна версія від MailRu.
6. androzic - аналог вінмобайлівського OziExplorer (ozf2, ozfx3).

Це далеко не повний список, лише найпопулярніше з знайденого. Але уже на основі цього можна зробити висновок, що з навігацією на Android все доволі пристойно =)
Strange_V
Сталкер
Повідомлення: 961

Повідомлення 15 липня 2011, 12:16

Повністю підтримую, зв'язка "Навітел офлайновий + Гуглмепз онлайновий" рулить 8-)
Велосипед лишає назавжди позаду слід невдач, а натомість намотує на колеса досвід і успіх!!......................... З повагою дядько Елміс =)
Almys
Повідомлення: 676

Повідомлення 15 липня 2011, 13:49

Ще є така штука, як Androzic.
Tapac
Сталкер
Повідомлення: 179

Повідомлення 15 липня 2011, 14:28

Tapac написав:Ще є така штука, як Androzic.

Androzic це аналог Ozi Explorer для Windows або Windows mobile. Ozi Explorer це надійна перевірена робоча програма, як стаціонарної так і мобільної версії. Androzic по відзивах поки не дуже, поки що не дороблена. Ozi користувався і сподобалось. Однак це просто типу браузера, карти всеодно потрібні!!! Щож, хто буде користуватись Андрозіком, прошу написати відзиви!
Citius, Altius, Fortius!
Venceremos! Nevseremos`!
Stalker
Сталкер
Повідомлення: 1664

Повідомлення 16 листопада 2011, 06:36

Щодо Google maps.
Нещодавно було поновлення даного ПЗ. Й тепер карта може відображати альтернативні шляхи, наприклад: bicycle routes, bus stops й т.д. Нажаль дані нововведення є актуальні для обмеженої кількості міст. Але ми Франківськ та округу знаємо добре й без електронних карт. Хоча дана можливість буде чудовим помічником в малознаному "великомі" місті.
На мою думку в Google є багато фінансових ресурсів й велика армія "вільних" програмістів може вносити свої доповнення в цей open source проект. То ж будемо очікувати на розширення функціоналу та можливостей їх використання на практиці.

Одне хочу добавити ще. На практиці позиціонування мене в Google maps зазвичай дає похибку в 10-15 метрів. Проте мною було зафіксовано пару раз похибку приблизно в 100 метрів. Цікаво чи це баг з боку сотової вишки (так як мій андроїд використовує aGPS). Можливо я помиляюсь. Чи хтось може пояснити даний момент? Буду вдячний.
westpole
Повідомлення: 126

Повідомлення 16 листопада 2011, 11:33

westpole написав:На практиці позиціонування мене в Google maps зазвичай дає похибку в 10-15 метрів. Проте мною було зафіксовано пару раз похибку приблизно в 100 метрів. Цікаво чи це баг з боку сотової вишки (так як мій андроїд використовує aGPS). Можливо я помиляюсь. Чи хтось може пояснити даний момент? Буду вдячний.

... саме так, навігація в Google Maps дворівнева: якщо сигналу GPS або нема, або недостатньо, працює навігація по базових станціях мобільного оператора (також додам, що їхня ж Google Latitude на ноутбуках може отримувати дані через відомі координати зареєстрованих точок доступу Wi-Fi, не даром же по світу їздять гугломобільчики, щоб ще й навколишні вайвайки посканувати :) ), в цьому випадку користувач бачить себе на карті як точку із блакитною зоною навколо - зоною імовірного розташування, тоді дійсно похибка може бути як пару метрів, так і добру сотку, трапляються і казуси, коли система визначає неправильно, і замість показати користувача "біля танку" - ліпить його аж на самісіньке міське озеро))

.... якщо ж сигнал GPS доступний, то система показує користувача у вигляді стрілки, і зони імовірного перебування вже нема
Велосипед лишає назавжди позаду слід невдач, а натомість намотує на колеса досвід і успіх!!......................... З повагою дядько Елміс =)
Almys
Повідомлення: 676

Повідомлення 17 листопада 2011, 00:11

Дякую Almys.
Так як і передбачав (як кажуть - влом було мат частину почитати =)

Сьогодні знову проглядав карту. Після включення GPS програма ще 7 хвилин роздуплялась з моїм розмішенням. Поки проходив процес позиціонування - видало 5 різних варіантів місце розташування ), правда з кожним разом все ближче.

Хороша задумка для смартфонів. Проте заряду батареї поки на довго не вистачає.
Спасає лише універсальний шнур, що дає можливість заряджати від USB (+наявність за default цього порта в автомагнітолі).
westpole
Повідомлення: 126

Повідомлення 17 листопада 2011, 18:09

Westpole, про порт USB в магнітолі - він у мене є, для флешки, але ніколи не приходило в голову, що його можна використовувати для зарядки :)
дякую за ідею! :)
olavin
Сталкер
Повідомлення: 1378

Повідомлення 17 листопада 2011, 21:09

olavin написав:Westpole, про порт USB в магнітолі - він у мене є, для флешки, але ніколи не приходило в голову, що його можна використовувати для зарядки :)
дякую за ідею! :)

:D Еврика!!!
b_romik
Сталкер
Повідомлення: 2203

Повідомлення 20 листопада 2011, 22:24

Щодо Symbian прошу в окрему тему
Strange_V
Сталкер

Повідомлення 10 грудня 2011, 13:19

Додав в перший пост СитиГИД.

Оскільки на android 2.3.x не працює Навітел 3.5.0 (а саме він працює з картами від travelgps.com.ua) то прийшлося шукати альтернативу. СитиГИД є альтернативою - платною. Та трохи пошукавши натрапив на безкоштовну версію від MailRu. Відрізняється вона від платної тим, що є молодшою на 1 версію.

Запустив, карти працюють, в польових умовах не перевіряв ще.
Strange_V
Сталкер

Повідомлення 21 грудня 2011, 12:55

Для сучасних версій Android існує і сучасна версія Navitel Navigator 5.x.x.x. Працює стабільно, карти можна без проблем знайти. Проблема сумісності з картами від travelGPS існує, так як вини самі говорять що не ведеться розробка та вдосконалення для нових Android-ів., але мабуть це просто питання часу, або як альтернатива Navitel-у - СитиГид(як пише Strange_V).
Citius, Altius, Fortius!
Venceremos! Nevseremos`!
Stalker
Сталкер

Повідомлення 21 грудня 2011, 13:32

Stalker, проблема нового навітела в відсутності настільки хороших карт як у travelGPS.
А проблема конвертування карт travelGPS в новий формат не в тому, що розробка не ведеться, а в політиці розробників самого Навітела. Можливо час щось змінить, але наразі така перспектива сумнівна.
Strange_V
Сталкер

Повідомлення 21 грудня 2011, 18:57

Ну існуючі карти в форматі під п`ятий навітел не такі вже і погані як здаються на перший погляд. Звичайно карти під старі навітели від тревелджипиес більш відповідають реальній місцевості, так як розробляються і корегуються постійно людьми на місцях, проте свіжі "фірмові карти" від навітела цілком нормально можна використовувати для мандрівок по дорогах. Я не говорю про бездоріжжя та піший туризм, чи подорож лісовою "псячою" стежкою. Пробував працювати з новими картами: висновок - працюють.
Citius, Altius, Fortius!
Venceremos! Nevseremos`!
Stalker
Сталкер

Повідомлення 25 липня 2013, 15:52

Привіт. Недавно став власником смартфону, і тому хочу використовувати його наповну. Мене цікавить якою із програм можна користуватись для запису треків, та їх же пошуку для поїздок?
Купи собі ровер і сильно жени!
Qunjilmo
Повідомлення: 169

Далі

Повернутись до Зв'язок та навігація

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість