Гравійні велосипеди - в чому прикол?

Розмови про все, що стосується велоруху в цілому

Повідомлення 13 вересня 2017, 19:23

Вітаю. Останнім часом йде якийсь бум на так звані циклокроси, ендуранс велосипеди, адвенчуре баки та гравійні велосипеди. Всі вони походять від шоссейних - дуже схожі геометрією та мають кермо типу баран. Останні, так звані гравійники, мають покришки завширшки біля 1,5" - тобто майже як у гірських моделей. Так от і я загорівся такого роду байком, бо під мої запити наче те що треба. Але дуже бентежить відсутність амортизаціі і як взагалі зручно керувати "бараном" наприклаж у лісі та на бездоріжжі? Поклав око на модель від Меріди (Silex), наче буде версія алю з адекватною ціною біля 1000€ що в принципі ок бо більшість нормальних шоссерів десь так і коштують. Хто має реальні відгуки від володіння або може пробував такого типу велосипед?
pridebks
Повідомлення: 3
З нами з: 07 листопада 2012

Повідомлення 18 вересня 2017, 12:13

немає в нас якісних гравійних доріг щоб їздити на таких байках. в нас або шосер для трас, або МТБ для всього іншого. про неадекватність ціни я взагалі мовчу )
всі люди-це браття на землі, окрім жидів, татар, масонів, негрів, москалів...
_panika_
Аватар користувача
Повідомлення: 473
З нами з: 08 вересня 2010
Звідки: м.Івано-Франківськ

Повідомлення 19 вересня 2017, 10:59

Використання в назві слова пов'язаного з гравієм ні в якому разі не обмежує вас у викорістанні його на інших поверхнях. Наприклад, він має себе добре показати якраз на нашому рідненькому асфальті, який вщент вкритий тріщинами і ямами. За рахунок більш об'емних покришок він веде себе м'якіше за звичайного шоссера, в лісі добре поглинає коріння і дрібні ямки. Кажу так бо маю досвід єкспулатації одного гравійника, який скоро надійде у продаж від української марки (здогатайтесь якої;)). І вартісь там досить невелика буде.
irybka
Повідомлення: 3
З нами з: 29 червня 2016
Звідки: Харьков

Повідомлення 05 жовтня 2017, 20:57

Насправді все просто.

Цикрокроси - це в першу чергу велосипеди для одноіменної спортивної велодисципліни. Відповідно, до цих велосипедів свої вимоги і обмеження, включаючи штучні.

Гравійники - це шоссейникі трошки адаптовані до якісних доріг без покриття. Походять з Америки, там багато РІВНИХ ДОГЛЯНУТИХ грунтових доріг, які пересипають гравієм, що і дало назву. По суті, це варіація на тему так званого гібрида, тільки гібрид від мтб бере коріння включаючи посадку, а гравійник - від шосера. Для лісу гравійники не підходять в жодному разі. Подивіться на посадку, руль-баран, "обвєс" - все це передбачає досить швидкістну їзду. Тоді самі зрозумієте, по якому покриттю зможете на ньому поїхати швидко. По суті - це шосейник на стероїдах, на якому не страшно проїхатись по якісній грунтовці, яле, мабуть, тільки щоб повернутись на шоссе :lol: Тріщинами і ямам українського асфальту гравійник буде радий не більше класичного шосейника. А такої кількості якісних грунтовок у нас немає.

Едвенчер велосипеди - це широке поняття, яке, в першу чергу, передбачає велопоїздки на суттєві відстані. Відповідно до типу доріг (або їх відсутності), едвенчер велосипеди можуть походити як від шосейних, так і від гірських. Дорожні турінги, або експедеційні фетбайки - все це приклади едвенчер велосипедів. Переважно, всі вони мають спільну рису - кріплення для багажу вже у "стоці".
Mzro
Аватар користувача
Повідомлення: 21
З нами з: 21 серпня 2017

Повідомлення 16 жовтня 2017, 03:30

Можу дати проїхатися на свому, зрозумієш чи тобі взагалі це подобається.
Амортизація руцями і нозями :)
Так - по бездоріжжю трясе невимовно. Кисті болять. Бараном в лісі керувати складно. Але відчуття зовсім інші, швидкості і дальність поїздок на порядок більші.
Буде цікаво - звертайся.
Приєднані файли
вел.jpg
Трек є на Strava. Угорники-Підпечари-Вільшаниця-Милування-Буківна-Клубівці-Тисмениця-Франківськ.
Svjat
Повідомлення: 8
З нами з: 20 липня 2016
Звідки: Івано-Франківськ


Повернутись до Загалом про вело

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron