Контактні педалі.

Загальна категорія для обговорення спорядження

Повідомлення 05 квітня 2014, 21:57

Задумався купити контактні педалі для мтб ну і взуття звісно . Поділіться плюсами і мінусами їх використання буду вдячний :blush:
sania
Повідомлення: 7

Повідомлення 05 квітня 2014, 23:34

Плюси:
Краще розподілення навантаження при правильному педалюванні.
Більша максимальна короткочасна потужність.
Зменшення навантаження з колінного суглобу при круговому педалюванні.
Можуть врятувати від падіння на великій швидкості.

Мінуси.
Можна забути при зупинці відклацнутись і прилягти на бік.
Потрібно або постійно їздити в контактному взутті, або ставити накладки з якими ще гірше ніж на звичайних педалях.
DejaVu
Сталкер
Повідомлення: 1119

Повідомлення 06 квітня 2014, 00:00

Дозволю собі доповнити написане:

DejaVu написав:Можна забути при зупинці відклацнутись і прилягти на бік.

Це проблема двох тижнів, максимум 1 місяця, якщо вже зовсім мало катати. Є люди, які практично за декілька поїздок привикають до контактів. Ті хто постійно катають в контактах ніколи не забувають "відщолкнутись", буває просто що не встигають, але то рідкість :D

DejaVu написав:Потрібно або постійно їздити в контактному взутті, або ставити накладки з якими ще гірше ніж на звичайних педалях.

Якщо вже така велика проблема з взуттям, то можна взяти універсальні педалі з постійно прикріпленою платформою
Зображення

Хоча я пів сезону їздив з накладною платформою, звичайно "не фонтан", але по місту суватися можна.

Саме головне, для мене контакти це не тільки можливість їхати швидше і педалювати ефективніше, в них просто набагато зручніше їхати, якщо так можна сказати отримуєш більше задоволення від їзди.
Hatamal
Сталкер
Повідомлення: 1025

Повідомлення 06 квітня 2014, 10:56

Але є ж багато ситуацій в житті коли без підготовки приходиться буквально "злітати" з велосипеда - ну коли на бордюр-камінь наїхав в темну пору, або ямка якась непомітна. Ну та в кожного таке бувало. Одним словом - при будь-якій екстремальній ситуацій, коли впринципі і рішення не встигаєш прийняти - зіскакуєш майже на ходу. Причому саме "зіскакуєш" а не "вилітаєш" - тобто ніпроякий удар чи аварію мова не йде. Думається мені, що в контактах це важко реалізувати. Як в таких ситуаціях вони себе ведуть?
RESKO
Повідомлення: 343

Повідомлення 06 квітня 2014, 11:53

Якщо сила натягу пружини добре підрегульована, то в принципі через місяць катання вже немає різниці чи швидко зняти ногу з топталки чи з контакта. Якщо швидкість нормальна, то як на мене різко поставлена нога на землю може лиш усугубити ситуацію ну мабуть лиш за вийнятком повороту, коли почало зносити.
DejaVu
Сталкер
Повідомлення: 1119

Повідомлення 06 квітня 2014, 12:22

RESKO написав:Але є ж багато ситуацій в житті коли без підготовки приходиться буквально "злітати" з велосипеда - ну коли на бордюр-камінь наїхав в темну пору, або ямка якась непомітна. Ну та в кожного таке бувало. Одним словом - при будь-якій екстремальній ситуацій, коли впринципі і рішення не встигаєш прийняти - зіскакуєш майже на ходу. Причому саме "зіскакуєш" а не "вилітаєш" - тобто ніпроякий удар чи аварію мова не йде. Думається мені, що в контактах це важко реалізувати. Як в таких ситуаціях вони себе ведуть?

От такі от ситуації щось пугають мене аби не поламатись . Що у нікого немає досвіду щоб поділитись як починалось катання на таких педалях ?
sania

Повідомлення 06 квітня 2014, 13:28

Може і собі прикупити. Думаю, що не варто зразу як тільки купив контакти стрибати по бордюрах і тиснути 40 по місту.
denys281
Повідомлення: 247

Повідомлення 06 квітня 2014, 13:46

DejaVu написав:то як на мене різко поставлена нога на землю може лиш усугубити ситуацію ну мабуть лиш за вийнятком повороту, коли почало зносити.

Ну і як при повороті? Встигаєш?Там ж немає часу думати - все на рівні рефлексів. Все одно що "думати" як моргнути оком, коли гілка вже біля ока - природа все це заклала глибоко в мозок, думати не потрібно - є відповідні рефлекси, які рятують життя (око)... але про контактні педалі, напевно, не подумала :)
RESKO

Повідомлення 06 квітня 2014, 14:13

RESKO написав:
DejaVu написав:то як на мене різко поставлена нога на землю може лиш усугубити ситуацію ну мабуть лиш за вийнятком повороту, коли почало зносити.

Ну і як при повороті? Встигаєш?Там ж немає часу думати - все на рівні рефлексів. Все одно що "думати" як моргнути оком, коли гілка вже біля ока - природа все це заклала глибоко в мозок, думати не потрібно - є відповідні рефлекси, які рятують життя (око)... але про контактні педалі, напевно, не подумала :)

Так здається навіть DH катають на контактах ? The End of Flat Pedals at World Cup Downhills?
denys281

Повідомлення 06 квітня 2014, 14:15

З власного досвіду: коли вчився їздити на контактах купу років тому, впав 2 чи 3 рази по своїй неуважності (зупинявся на світлофорі/пеперехресті, забувши перед цим відщепитись). Цих ситуацій можна легко уникнути, якщо бути уважним при катанні в контактах перші два тижні, поки звикнеш до них.
Що стосується несподіваних ямок, бордюрів і т.п., то з часом так звикаєш до контактів, що навіть не задумуєшся про те, коли потрібно відщепитись - все відбувається "на автоматі".

Моя перша поїздка на контактах була трохи незвичною - на Говерлу :D При цьому, впав я тоді всього 1 раз (трохи відволікся і не встиг відщепитись).
Що стосується конструктивного аспекту контактів, то мені більше подобаються Кренківські педалі (в порівнянні з Шимановськими). Вони не бояться болота, легкі і зручні в "защолкуванні".

Додам, що в контактах я без проблем вкручую вгору до того моменту, поки велосипед не зупиниться, і тільки тоді відщепаю ногу. Були також кілька моментів, коли надто різко входив в поворот, перевзувшись в сліки, і переднє колесо вилітало з-під мене - всі рази встигав виставити ногу. З мінімальним запасом, але встигав.
Так що тут затримка тільки за практикою і обов'язково потрібно викинути з голови всі зайві страхи + невпевненість ;)
b_romik
Сталкер
Повідомлення: 2203

Повідомлення 06 квітня 2014, 14:23

А можете будь ласка порадити, якісь конкретні моделі педалей?
denys281

Повідомлення 06 квітня 2014, 14:26

b_romik написав: потрібно викинути з голови всі зайві страхи + невпевненість ;)

Ключова фраза :-)
І взагалі - людина дивна істота. ДО будь-чого звикає :-) Недавно в майстерню прийшов хлопець на шосері. В нього така система, що ще такої не бачив. Скільки крутиш - стільки і їдеш. Хочеш гальмувати - треба зупиняти рух педалей, які в свою чергу під силою інерції колеса реально піднімають мене навіть на швидкості 5-10 км/год. Я просто НЕ РОЗУМІВ як можна взагалі загальмувати. Хоча сам власник велосипеду продемонстрував майстерність на швидкості десь 20 км/год і сказав що і на 40 не проблема. Я був просто в шоці як до такого можна звикнути. Відпочивати на спусках - немає можливості - педалі ПОСТІЙНО крутяться поки велосипед їде. Гальмувати - ціла комбінація. Ну а йому подобається. :good: До такого життя мене не готовило :wacko2:
Контакти в порівнянні з цим - дитячі цацки :bicycle6:
RESKO

Повідомлення 06 квітня 2014, 15:29

RESKO написав:
b_romik написав: потрібно викинути з голови всі зайві страхи + невпевненість ;)

Недавно в майстерню прийшов хлопець на шосері. В нього така система, що ще такої не бачив. Скільки крутиш - стільки і їдеш. Хочеш гальмувати - треба зупиняти рух педалей, які в свою чергу під силою інерції колеса реально піднімають мене навіть на швидкості 5-10 км/год.
Контакти в порівнянні з цим - дитячі цацки :bicycle6:

То мабуть був фікс))
Там у них ціла техніка напрацьована, вагу тіла переносиш на переднє колесо і тоді заднє стопориш. Як на мене це просто тупі понти, ці всі фікси. Недошоссер і недовелосипед виходить. В екстренній ситуації крім як зістрибувати з велосипеда, варантів тупо немає. При такій техніці гальмування гальмівний шлях буде не один десяток метрів.
ЗображенняЗображення
Pashka
Повідомлення: 138

Повідомлення 06 квітня 2014, 15:43

Я поділюся досвідом, перейшов на контакти десь майже в кінці того сезону.
Педалі, для початку, налаштував на саме слабке зусилля відщіпання. Переживав, що буду падати на кожному кроці, оскільки розказували що місяць два буду привикати і забуватись відклацнутись. В результаті, при першій же поїздці з контактами (десь 30-40 км) не впав ні разу, правда коли виїжджав на дуже стрімкий підйом зрозумів, що не викручую вел зупиняється і я згадую що в контактах, різко смикнув ногою і встигнув відщіпнутись і не впасти, реально не знаю як встиг, хоча тепер цей трюк відносно легко виходить, як написав Роман, крутиш вгору поки велосипед не зупиниться потім відщіпаєшся і встигаєш викласти ногу. Загалом відколи перейшов на контакти можна сказати, що не падав, раз потрапив в велику колію і забув що треба відщіпнутись, то зупинився на коліні, і ще раз схоже було, що приперся до будівлі. Якщо уважно ставитись до перших тижнів катання то, думаю, кількість падінь буде прямувати до нуля.
Для мене особливої ефективності педалювання я не відчув, може поки що, трохи кращий ривок з місця, задіюються додатково інші м'язи, але подобається надійний контакт з велосипедом, в наслідок чого кращий контроль над ним.
Vasya_F
Сталкер
Повідомлення: 337

Повідомлення 06 квітня 2014, 16:33

denys281 написав:А можете будь ласка порадити, якісь конкретні моделі педалей?

+ підскажіть на яку фірму виробника звертати увагу при виборі взуття?
sania

Далі

Повернутись до Спорядження

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість