Змазка для велосипеда: хто яку використовує?

Запитання й відповіді стосовно технічних нюансів наших двоколісних друзів

Повідомлення 18 жовтня 2015, 19:39

Всім привіт :D. Вирішив перебрати свого залізного коня і зіткнувся з проблемою: яку змазку вибрати щоб змащувати внутрішні вузли типу каретка, втулки , рульова. Стара змазка (салідол) за півроку катання перетворилася в якусь незрозумілу піщано - масляно- сипчату :blink: суміш. Отож вирішив змащувати чимось іншим . І виникло питання :ЧИМ? Порадили силіконову спрей -змазку.А хто що рекомендує (використовує) ;) Наперед дякую за поради і відгуки.
......я віддаю перевагу робити в своєму житті те, що я люблю, а не те, що модно... престижно.... чи належить....
angey
Повідомлення: 265

Повідомлення 18 жовтня 2015, 23:12

Користуюсь змазкою motorex bike grease 2000. Особливо нема, що про неї розказувати. У сіх вузлах, де потрібна консистентна змазка, використовую її.Повністю задоволений.

Зображення
+roman+
Повідомлення: 707

Повідомлення 18 жовтня 2015, 23:31

+roman+ написав:Користуюсь змазкою motorex bike grease 2000. Особливо нема, що про неї розказувати. У сіх вузлах, де потрібна консистентна змазка, використовую її.Повністю задоволений.

Зображення

Зрозуміло)) А що ти можеш сказати про силіконові змазки у вигляді спрею?? Вони підходять для змащення катетер і місця під каретку нульової і тд тп
......я віддаю перевагу робити в своєму житті те, що я люблю, а не те, що модно... престижно.... чи належить....
angey

Повідомлення 19 жовтня 2015, 09:21

angey написав: Вони підходять для змащення катетер і місця під каретку нульової і тд тп

Що таке катетер ?
Для каретки теоретично підходить, щоб різьба там не закисла, але силіконку використовують більше для покращення скользящих властивостей.
+roman+
Повідомлення: 707

Повідомлення 19 жовтня 2015, 13:59

+roman+ написав:
angey написав: Вони підходять для змащення катетер і місця під каретку нульової і тд тп

Що таке катетер ?
Для каретки теоретично підходить, щоб різьба там не закисла, але силіконку використовують більше для покращення скользящих властивостей.

Я мав написати каретка :D От порадили мені як варіант заміни Моторексу - літієву універсальну змазку з формулою ЕР :blink: Якось так
angey

Повідомлення 19 жовтня 2015, 16:22

Не знаю на скільки це правда, але кажуть, що літієву змазку не можна використовувати з алюмінієм, тому якщо рама алюмінєва, то рульову і різьбу каретки змащувати нею не рекомендують.
DejaVu
Сталкер
Повідомлення: 1121

Повідомлення 19 жовтня 2015, 16:57

DejaVu написав:Не знаю на скільки це правда, але кажуть, що літієву змазку не можна використовувати з алюмінієм, тому якщо рама алюмінєва, то рульову і різьбу каретки змащувати нею не рекомендують.

А чому не рекомендується?? :blink: Що станеться?? :blink: А то я вже каретку і рульову змастив і рама алюміній.
angey

Повідомлення 19 жовтня 2015, 17:11

Я от вичитав що можна використовувати змазку на основі літію якщо вона відповідає класу NLGI2...... ASTM D217
angey

Повідомлення 19 жовтня 2015, 21:12

Ну я не спец в тих літієвих змазках, пам'ятаю лиш, що читав про експеримент де провіряли на ділі чи дійсно змазка з вмістом літію може зашкодити алюмінію.
І виявилось, що не шкодить, поки немає води. А ось коли буде присутня вода навіть в невеликій кількості, то може нашкодити, але не думаю, що масштаби шкоди будуть настільки суттєвими, щоб тим перейматися.
Спробую знайти статтю.

АПД: Знайшов статтю - http://egain.ru/Aktivnyiy_otdyh/Turizm/ ... iment.html
DejaVu
Сталкер
Повідомлення: 1121

Повідомлення 19 жовтня 2015, 21:24

DejaVu написав:Ну я не спец в тих літієвих змазках, пам'ятаю лиш, що читав про експеримент де провіряли на ділі чи дійсно змазка з вмістом літію може зашкодити алюмінію.
І виявилось, що не шкодить, поки немає води. А ось коли буде присутня вода навіть в невеликій кількості, то може нашкодити, але не думаю, що масштаби шкоди будуть настільки суттєвими, щоб тим перейматися.
Спробую знайти статтю.

АПД: Знайшов статтю - http://egain.ru/Aktivnyiy_otdyh/Turizm/ ... iment.html

Я переймаюся ше й як :( з того всього наново перебрав велик і змінив змазку :evil: :D ..а раптом то правда :blink: а ровер в мене не Україна нічого треніровка не помішає)))
angey

Повідомлення 12 листопада 2016, 20:41

привіт всім :D От задумав купляти змазку
для ланцюга ну і вйо в інеті рити шо краще :wacko2: вичитав шо тефлонова .Але тут в мене виникло питання : який сенс платити за 100мл Motorex Dry Lube в районі 140-160грн, якшо є от така теж тефлонова то шо в формі спреюТефлоновая смазка Presto PTFE-Spray ✓ аэрозоль 400мл і її ціна86грн. Ну вона не зовсі велосипедна, але ти не менше функція таж сама змащувати і питання виникає само собою для чого платити більше :blink:
angey

Повідомлення 14 листопада 2016, 01:53

Брав якось змазку для ланцюга в формі спрею - не сподобалось. Розбризкує трохи по бокам, як результат на ланцюг налипає більше всякої гадості. Та й розхід помітно більший, чим з баночки з "крапельницею".
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
Merlin
Сталкер
Повідомлення: 677

Повернутись до Технічні деталі

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість