Наші двоколісні друзі

Запитання й відповіді стосовно технічних нюансів наших двоколісних друзів

Повідомлення 21 грудня 2013, 16:32

RESKO написав:Хм.. як це не бувають карбонові. На eBay зараз продається Карбоновий Specialized Enduro за $6500. Чи я може шось не так зрозумів.
Але байк хороший, дійно універсальний. Зараз вже все так перемішалось... КК, ендуро, ДХ, фрі-райд... немає чіткої межі :-)

мат часть)) в мене ЕВО, 180мм ходу...який прийшов на заміну біг хіту і сх трейлу....до речі на ньому рампаж катали))
romaniv
Повідомлення: 346

Повідомлення 17 січня 2014, 14:45

Цікава темка, залишу і я тут декілька знимків)
Маю два друга.
Перший-скарб з дитинства, мій перший "толковий" велик, 92-95х років виробництва обвішаний топовими комплектуючими (на ті часи) Його я відреставрував, трошки омолодив. Хоча і виріс з нього та їздити вже неможливо (рама розміром нагадує S), але приємно мати в гаражі спогад з дитинства в хорошому стані ;)
Кому цікаво багато фото ДО і ПІСЛЯ тут: http://vk.com/kirsch_legend
Другий-це уже сучасний байк для кантрі/трейлу
Характеристики:
Ретро Vitus
---Хром-молібденова рама від легендарного виробника Vitus
---Система Shimano Exage 300LX з раритетними зірками Shimano Biopace
---Манетки Shimano Deore LX STI
---Передняя и задняя перекидки Shimano Exage 300LX
---Тормоза Shimano Exage 300LX Country Canti-Lever
---Обода WeinMann made in Switzerland! ;)
Замінено: Руль, гріпси, педалі, рубашки тросів, камери та скати, підсидільна труба та сідло. Все решта оригінальне та повністю робоче.
Зображення
Зображення Зображення

Cannondale:
---Рама алюмінієва з технологією SAVE ( мікроамортизація задньої підвіски)
---Система SRAM XX (менша зірка замінена на Гарбарук 25T 80mm BCD)
---Касета SRAM XX XG1099 10Sp, X-Dome
---Передня та задня перекидка SRAM XX
---Манетки SRAM XX
---Ланцюг SRAM PC 1091R PowerChain
---Гальма Magura MT2
---Вілсет Spinergy Xyclone 29er PBO spokes, втулки Spinergy Enduro на промах
---Вилка Cannondale Lefty XLR 29er, Extra Tall, Remote Lockout, 100mm (140мм з 26" колесами)
---Підсиділ Rock Shox Reverb
---Сідло тимчасове Ghost (також маю на зміну Tioga Spyder чорне та червоне, Selle Royal Gel)
---Покришки Continental MountainKing2 29er 2,4 Race Sport, Black Chilly Compound
---Гріпси PortlandDesignWorks SpeedMetal
---Педалі звичайні WellGo, на зміну є Shimano M530 Trail
Велосипед повністю зібраний самостійно, один у своєму роді. Від стандартної комплектації на ньому залишився руль, виніс та ротора (планую ставити карбокерамічні). Є кращі фото, але вони на ноутбуці. Фото брали у різні групи/журнали/форуми.
Зображення
Востаннє редагувалось Pashka в 17 січня 2014, 17:00, всього редагувалось 1 раз.
ЗображенняЗображення
Pashka
Повідомлення: 138

Повідомлення 17 січня 2014, 15:53

а чому винос в космос? рама замала?
колеса жир!!)
romaniv

Повідомлення 17 січня 2014, 16:42

romaniv написав:а чому винос в космос? рама замала?

щоб посадка була як на сітібайку :D
всі люди-це браття на землі, окрім жидів, татар, масонів, негрів, москалів...
_panika_
Повідомлення: 472

Повідомлення 17 січня 2014, 16:45

romaniv написав:а чому винос в космос? рама замала?
колеса жир!!)

Про який винос йде мова? Якщо про ретро, то такий був оригінальний, його й не чіпав. На цьому байку накладно їздити, виріс з нього я уже :). Рама по розмірам нагадує M-S
Якщо ж про Cannondale, то винос такий був в стандартный комплектації, мені зручно. Враховуючи мій ріст 199см, висота руля нормальна.
Рама XL
Звичайно райдери ростом ~170 +/- см забирають всі проставочні кільця і ставлять виноси отакого плану:
Зображення
Нажаль, мені таке не підходить :offended:
А виглядає таак круто :)
ЗображенняЗображення
Pashka

Повідомлення 17 січня 2014, 17:17

про кадейл)) просто не вяжеться, такий байк, на якому вкручувати і вкручувати з такою посадкою...паніка +1 !!!
колеса всерівно жир!!)
romaniv

Повідомлення 17 січня 2014, 17:25

romaniv написав:про кадейл)) просто не вяжеться, такий байк, на якому вкручувати і вкручувати з такою посадкою...паніка +1 !!!
колеса всерівно жир!!)

))) не вяжеться
мені взагалі складно живеться з моїми габаритами)
а що маєш наувазі під "вкручувати і вкручувати"?
ЗображенняЗображення
Pashka

Повідомлення 17 січня 2014, 17:40

щоб вкручувати відповідна посадка має бути, клювом вниз)) якось так....а по фото дійсно як сіті байк)
в мене 191см і байк явно не "для вкручувати" і всерівно не такий задертий перед...ну то таке)) байк класний (крім кілець під штоком)))! топові компоненти, правда гальма чомусь, як на мене, не вписуються сюди... на рахунок під 26колеса 140ходу..регулюється проставками чи зовнішньо?
romaniv

Повідомлення 17 січня 2014, 17:55

romaniv написав:щоб вкручувати відповідна посадка має бути, клювом вниз)) якось так....а по фото дійсно як сіті байк)
в мене 191см і байк явно не "для вкручувати" і всерівно не такий задертий перед...ну то таке)) байк класний (крім кілець під штоком)))! топові компоненти, правда гальма чомусь, як на мене, не вписуються сюди... на рахунок під 26колеса 140ходу..регулюється проставками чи зовнішньо?

:) ну вже в новому сезоні попробую опустити руль трошки нижче, порівняю відчуття. Хоча ніяких нарікань не було в плані зручності.
Прямий вузький кантрійний руль є, пробував їздити-недуже сподобалось. Хоча це все діло звички :)

Гальма купував до того як взяв трансмісію, так як вони мене повністю влаштовували, міняти не став. По ціні там різниця в 100-150доларів (між наборами), а по роботі не думаю що аж так сильно відрізняються. Не підводили ніразу, мою вагу тримають навіть на спусках відмінно.
Хід вилки регулюється за допомогою спейсерів (мабуть ті ж проставки про які ти казав). По 1см на спейсер.

От на тему посадки. Посадка в мому розумінні визначаеться не тим як "задертий" руль а співвідношенням висоти сідло-руль. Бачив багато фотографій гоночних кантрійників, там сідло зазвичай на 3-4см вище за рівень руля. У мене ж воно на одному рівні +/- 1см.. Попробую якось спустити руль на 3см і оціню відчуття. Не думаю що буде якась сильна різниця, враховуючи те, що я у змаганнях участі не приймаю і катаюсь по горбам/лісам і тотальному бездоріжжю. В цьому варіанті така посадка клювом вниз не думаю що доречна. Та й плюс рама не спец кантрійного призначення. Вона позиціонується як Trail-Hardtail. Кантрійні у кадейлів більш витянуті вздовж саме для такої посадки про яку ти говориш.
ЗображенняЗображення
Pashka

Повідомлення 17 січня 2014, 18:11

Pashka написав:Посадка в мому розумінні визначаеться не тим як "задертий" руль а співвідношенням висоти сідло-руль.

Це більш подібне на істину. Згоден. Міряти окремо висоту виносу якось нелогічно.
RESKO
Повідомлення: 343

Повідомлення 17 січня 2014, 18:15

Pashka написав: Кантрійні у кадейлів більш витянуті вздовж саме для такої посадки про яку ти говориш.

Якраз хотів написати, що висота руля мало що поміняє (в основному погіршить керування).
Опускати руль є зміст лиш якщо брати довшу раму.
Якщо на короткій рамі опустити руль, то прийдеться або їздити сильно згорбленим, або отримувати значно більшу нагрузку на руки.
DejaVu
Сталкер
Повідомлення: 1119

Повідомлення 17 січня 2014, 19:32

DejaVu написав:
Pashka написав: Кантрійні у кадейлів більш витянуті вздовж саме для такої посадки про яку ти говориш.

Опускати руль є зміст лиш якщо брати довшу раму.
Якщо на короткій рамі опустити руль, то прийдеться або їздити сильно згорбленим, або отримувати значно більшу нагрузку на руки.

Егеж і я про те саме.
Ось щойно порівнював свою трейлову раму з кантрійною.
При тому самому розмірі, XL, відстань між рульовою трубою і підсиділом на 4см довша.
Довша колісна база на 1см, задні пера довші на 2см.
Тобто сама рама є більш витянутою.
Те що воно не дуже "айс" виглядає з проставочними кільцями і відносно високим штоком я згоден.
Але що поробиш, така уже анатомія моя і мені так зручно.
Востаннє редагувалось Pashka в 17 січня 2014, 19:39, всього редагувалось 1 раз.
ЗображенняЗображення
Pashka

Повідомлення 17 січня 2014, 19:39

гоу гоу)) я не кажу що зараз для тебе посадка неправильна! вона тобі гуд, знач все ок! але таких кадейлів з такою кількістю проставок я ще не бачив! деякі виробники рам навіть називають мінімальну висоту під виносом...
і ще одне, якщо на рівні сідлоруль..навіть не знаю як тобі в горку їдеться)) в мене на 180 ходах коли реверб витянутий сідло явно вище виноса...
пс. я розумію в кожного посадка індивідуальна, не пишіть цього

ще раз повторюсь байк БОМБА !! но на хардтейли я вже дивлюсь зверхньо))
Востаннє редагувалось romaniv в 17 січня 2014, 19:42, всього редагувалось 1 раз.
romaniv

Повідомлення 17 січня 2014, 19:41

romaniv написав:але таких кадейлів з такою кількістю проставок я ще не бачив! деякі виробники рам навіть називають мінімальну висоту під виносом...
і ще одне, якщо на рівні сідлоруль..навіть не знаю як тобі в горку їдеться)) в мене на 180 ходах коли реверб витянутий сідло явно вище виноса...

я теж не бачив :D
В горку нормально їдеться, роуки мають здатність згинатись в ліктях :roll:
Це радує о розумієш :good:
П.С. В тебе ДХшний велик, там же кардинально інша геометрія. Короче побачив би вживу тобі б усе стало ясно. А так, по картинці багато хто каже шо рама замала і зависоко руль.. Хоча в реалі цей вел просто веееличезний.
Ось нарив старе фото, з апгрейдів тут лише вилка і колеса. На сідло не звертаєм уваги, це я потрохи привчав пяту точку до велопокатушок :D
Збоку велосипед дівчини розміру M. На ньому коли їду-то в поворотах б"юсь колінами об руль :) Різниця в розмірах як кажуть помітна. Ріст дівчини 171.
Зображення
Востаннє редагувалось Pashka в 17 січня 2014, 19:50, всього редагувалось 2 разів.
ЗображенняЗображення
Pashka

Повідомлення 17 січня 2014, 19:45

пашка, ще таке, в тобі майже 2м)) мабуть ти і не дуже легкий)) як торсіонка переднього колеса? пригав трошки? нічо не "жме" ?))
не плануєш переходити на 1*10 ?
romaniv

Поперед.Далі

Повернутись до Технічні деталі

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість