Безпека велосипедиста. Особливості нічного катання

Розмови про все, що стосується велоруху в цілому

Повідомлення 01 лютого 2015, 23:53

Провів сьогодні невеличке тренування. Погода - майже весна, асфальт - сухий, ну краще не придумаєш, враховуючи, що сьогодні 1 лютого) Але хотів розповісти не про це.

Так ось: їду я такий собі десь за Старим Лисцем в напрямку авто-базару і тут доганяє мене бус спрінтер. Відкривається вікно і з нього пасажир цього буса щось мені кричить?? Я не почув спочатку що, підняв баф/шапку і прислухався: "Молодець, тебе здалека дуже добре видно".

І що так сильно могло викликати захоплення у водія?
Ось я собі і подумав: замість одної мигалки я почепив ще одну на рюкзак, і того дві, я ж не обвішувався "гірляндами" зверху до низу... Проблема, мабуть, в тому, що 90% так званих велосипедистів взагалі не користуються світлом, я вже не говорю про шолом. В містах, думаю, цей відсоток- десь 50/50. А чим дальше від міста, тим менша ймовірність, що " вуйко Перто/Василь/Іван" начепить хоча б одну блимавку.

Кожен, хто їхав на автомобілі добре знає, що велосипедиста без світла взагалі не видно в темну, або навіть не дуже темну пору доби. Тому, коли починаєте волати, що більшість водіїв рагулі (з чим я повністю згоден), не забувайте що, на автомобілях їздять такі ж наші люди, тому за цією логікою, мабуть, і більшість велосипедистів такі ж рагулі (з чим я частково згоден). Щось в цьому є(

Зображення
Hatamal
Сталкер
Повідомлення: 1023

Повідомлення 03 лютого 2015, 20:37

Народ,по теме всё правильно,следите за тем,чтоб вас было видно на дороге.
Мне по барабану у меня больше чем пол киловата электричества на борту.
Сам пару раз чуть не наезжал на "не опознанные объекты"
Самое главное свет сзади,ну и передок подсветить надо.
меня сейчас не только видно ,но и слышно,когда я еду.
кто со мной катался поймут :D
Ездю на батарейках!
Мой велосипед http://electrotransport.ru/ussr/index.p ... cseen.html
Rzaviy
Повідомлення: 129

Повідомлення 03 лютого 2015, 21:28

Щоб кататись ввечері на велосипеді, ти маєш виглядати як папуга. Світитись так, щоб тебе було видно мінімум за 50 метрів. Адже водій автомобіля вввечері може бути засліплений китайськими ксенонами зустрічного авто чи ззаду в бокові дзеркала і не побачити темного "хрустика", який вважає себе королем дороги. Якщо хочеш почувати себе повноцінним учасником руху, ти маєш відповідати усім вимогам. Недавно такі "хрустики" чуть не попали мені під колеса, коли виїзджав з узбіччя. Якщо ти без будь-яких розпізнавальних знаків-велосипед в руки і чухай тротуаром. Сам катаюся і ввечері без світла ніколи не виїзджаю.
shul_yar
Повідомлення: 5

Повідомлення 03 лютого 2015, 21:42

народ ездит с катафотами и думет ,что их видно.
Надо понимать,что отражатель только отражает свет, если на него не чего не попадает,то и его не видно.
Меня пугают на дороге "тёмные"рыцари"
Ездю на батарейках!
Rzaviy

Повідомлення 09 червня 2015, 04:23

Кто знает, а кто нет - я бОльшую часть рабочего времени провожу за рулем - за рулем автомобиля, именно в ночное время (работа у меня такая-около 100 км по городу каждую ночь). Поэтому в первую очередь считаю себя автомобилистом, а уже потом - велосипедистом.
5.06.2015 в нашем городе проходило мероприятие "Франкоровер". Это замечательно !!! Но, когда стемнело, на авто было страшно передвигаться по улицам родного города. Табуны оленей на велосипедах вывалили на проезжую часть. Это было ужасно. Маленькие и большие группы ОЛЕНЕЙ, у которых в среднем по одному фонарю спереди и по 0,5 маячка сзади на 10 человек, хаотически, без соблюдения ПДР, и при полном отсутствии шлемов, иногда по 2 или 3 в ряд, скакали по просторам города. :dash1:
Я до настоящего времени удивлен, что ни один из этих ОЛЕНЕЙ не прискакал в ту ночь под колеса или на капот Франковских водил, которые тоже в большинстве своем не отличаются культурой поведения на дороге.
А теперь без шуток.В городе круглосуточно довольно интенсивный трафик, и если по полям и лугам в окрестностях своего села или хутора, уважаемые ОЛЕНИ, вы можете передвигаться так, как вам захочется (без шлемов, фонарей, без соблюдения ПДР), то убедительная просьба к вам, оказываясь в городе, или используйте вышеперечисленные атрибуты, или, если вам не дорого свое здоровье, скачите по тротуарам, но не по дорогам!!!
Вы хотите в Европу, или еще куда-то... Так посмотрите, какая там культура вождения тех же велосипедистов, и какие штрафы...
Дело в том, что если такой-нибудь ОЛЕНЬ у нас, действительно заскочит на или под авто, то любой водитель сможет доказать, что у ОЛЕНЯ отсутствовали лампочки на рогах, и т.д. и т.п., и, автотранспортная экспертиза подтведит, что "водитель М. не имел возможности избежать наезда на оленя З., поэтому в действиях М. отсутствует состав правонарушения..." И будет закрыто уголовное производство в отношении М, а оленю З. даже не будут покрыты затраты на лечение (при условии, что З. остался жив...)
Водители таких ОЛЕНЕЙ просто презирают, не уважают, и называют их "ВЕЛОСИПЕДАСТЫ". И совершенно другое отношение водителей к лицам, управляющим велосипедами, которые имеют шлем, ффффонари спреди и сзади, и ездят с соблюдением ПДР, показывают повороты, да и ведут себя адекватно.
Правда, обидные и не красивые слова прозвучали.??? :?: Поэтому призываю Вас, уважаемые коллеги, почитать ПДР (Правила дорожнього руху Украины), обзавестись тем, чего эти Правила требуют, и выполнять их требования. Кроме того, хочу обратиться к лицам, организовывающим любые передвижения велосипедистов по проезжей части, требуйте у участников вашего ивента, наличия всего вышесказанного, и не допускать к акциям лиц, которые этого не имеют. Давайте, наконец, будем учиться культуре езды !!!
Чаще улыбайтесь - это раздражает абсолютно всех.
Semen057
Повідомлення: 77

Повідомлення 09 червня 2015, 10:24

добавлю к предыдущему оратору :good:
В первую очередь вы заботитесь за свою жизнь,но подумайте и за другие! Водитель не вовремя увидевший вас на дороге старается уйти от
столкновения и может задеть другого.
Неужели вкладывая в свои байки тысячи,не можете выделить сотню на свет и фару(хотя бы).
Наличие хорошего переднего света вводит в ступор даже водителей,они думают,что едет мот :crazy: ,а тут :bicycle5: проносится :D
Ездю на батарейках!
Rzaviy

Повідомлення 09 червня 2015, 11:30

Дійно дуже багато велосипедистів їздять навіть без катафотів, я вже не говорю про маячки і фари. Також, останнім часом з'явилась погана тенденція серед велосипедистів їздити по зустрічній смузі.
Можливо, велосипедисту це здається безпечнішим, але це не так. Водій не очікує побачити вас в темну пору доби, без фари, та ще й їдучого йому в лоб. Та й взагалі, їзда по зустрічній заборонена ПДР (велосипедистам також).
Liya
Сталкер
Повідомлення: 257

Повідомлення 09 червня 2015, 11:47

Одного разу бачив велосипедиста, який їхав проти руху між двома зустрічними смугами в темну пору доби. :facepalm:
Paradise
Сталкер
Повідомлення: 214

Повідомлення 09 червня 2015, 12:02

А ще більшість вело-оленів зрізають кільце біля памятника Бандері, рухаючись по Коновальця в сторону центру. :dash1: В мене є знайомі водії, що за кермом авто ведуть себе адекватно, а коли пересідають на велосипед - кажуть "нашо мені правила, я ж на ровері" :evil:
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
Merlin
Сталкер
Повідомлення: 661

Повідомлення 20 січня 2018, 22:09

Хоч і не зовсім в тему.Давно не катав,т як погода не сильно сприяла:то дощ,то вітер,то болото,але в ці вихідні не втримався і був досить неприємно здивований цікавим відкриттям.Коли їхав по Вовчинцям,юні водії на "бляхах" при об'їзді просто втискаються між велосипедом і зустрічною машиною без вкл. сигналу повороту.Притому машини з досить тихими моторами,тому не хочеться думати чим би міг закінчитись любий мій маневр(об'їзд ямки і т.д).Таке враження,що вони взагалі ніколи не здавали водіння. В свій час мені прийшлось перездавати їзду за об'їзд на Пасічняньскому мості не вкл.сигнал при обгоні велосипеда.А після того ,як почав катати сам,то обганяю велосипед з більшою відстанню,ніж машину,а про сигнал і мови нема.
andre
Повідомлення: 62

Повернутись до Загалом про вело

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 0 гостей