OlegYAVA написав:Та наступна моя поїздка (і певно остання в цьому сезоні в ту сторону) буде туди, на просіку.
Збрехав я... Щось не хочеться мені їхати на ту просіку, бо надії мало... Але все-таки їздив вчора в той ліс, тільки вже перевіреними дорогами - стара колія ч/з Тисменицю на Клубівці, звідти "перескок" на Хом"яківські ставки, Марківці і на Хриплин. Ось трек:
Chieftl написав:Ну, як я попереджав той ліс гарний для катання тільки в суху погоду весною або осінню, коли немає трави Або самим розчистити стежку, як ми зробити з дорогою №1
Ось тут Юркові слова дуже доречні - отой "перескок" від точки 1 до точки 4 нездалий і для їзди велосипедом мало придатний, особливо якщо ровер додатково навантажений малюком 12-13кг на задньому колесі . Колія малопомітна, густа трава, по боках мені до плечей, накату - нуль, їхав на передачах 1-3/1-4. "Ревізор не рекомендує..."(с). Пробував переїхати на паралельну (є в "наших треках") - точка 2 - нема там дороги, якісь натяки - вернувся. З точки 3 до точки 4 спішився - йде стежка між деревами, бо дорога від точки 3 повертає вздовж просіки під ЛЕП, а я хотів вийти на вже відому мені дорогу (т. 4). Приємно, що нанесені мною доріжки/стежки уже є на GPSies - тому видно, що ділянку 5-6 я поїхав не так як того разу - поїхав навпростець по зарослій травою дорозі. Я раніше понаносив вже й лісові масиви і просіки, але мусить пройти час, щоб вони з"явились, хоча на OSM воно є і виглядає так Ще одна цікавинка - невідома добре роз"їжджена і підсипана дорога (точка 7), по якій я трошки проїхав, але вирішив не зловживати, бо попереду ще мав чималий шлях...
Скажу ще, що без ЖПСу там нема шо робити... Не віриться, що поряд з обласним центром є такі хащі. Доречі, бачив молодого оленя, чи то косулю недалеко від т. 4.
ПиСи. Якось перед тим їздив до сонячної електростанції на Радчу. Понаносив в OpenStreetMap дороги, якими їздив, позначив саму електростанцію, якісь там кущі тощо... Отак воно тепер виглядає. Якщо не видно, то, можливо, треба оновити сторінку
Основні дороги з велокарти "Сіли і поїхали" я поступово переношу на проект OpenStreetMap. Вже готові ділянки від вовчинецьких гір до с.Рибного. Також ліса і поля в бік Хом'яківки/Чернієва "замапив" OlegYAVA. Наприклад, ось так тепер виглядає район скельного монастиря і водоочисних споруд: https://www.openstreetmap.org/#map=15/49.0058/24.7234 Величезний плюс OpenStreetMap в тому, що його використовують багато інших проектів, зокрема Gpsies.com та Bikemap.net, а це означає, що на цих сайтах тепер можна швидко прокладати маршрути по стежкам і дорогам кількома кліками мишки
Також, на андроїдах і айфонах є хороша програма-навігатор OsmAnd, яка дозволяє на телефоні прокладати маршрути по карті і дає голосові підказки на розвилках Детальна інструкція по користуванню буде трохи пізніше.
Я якраз і ціную OpenStreetMap за те, що там можна наносити стежки, лісові дороги, які на офіційних картах зустрічаються нечасто. Та й взагалі - просто цікаво бути картографом.
Стосовно OsmAnd'a - стояв у мене. Недовго. Все-таки для себе нічого кращого за OruxMaps поки не знайшов
2 Chieftl: Юра, а можеш мені розповісти назви різних урочищ чи ще якихось місць, щоб їх розташувати на карті? Як от Мокрець, Сибла-Пациківська (останнє підгледів в твоєму пакеті правок OSM). Або сам можеш проставити ці назви. А ще скажи, де ти їх береш?
OlegYAVA написав:2 Chieftl: Юра, а можеш мені розповісти назви різних урочищ чи ще якихось місць, щоб їх розташувати на карті? Як от Мокрець, Сибла-Пациківська (останнє підгледів в твоєму пакеті правок OSM). Або сам можеш проставити ці назви. А ще скажи, де ти їх береш?
Беру переважно з карт, описів маршрутів, фолькльору Конкретно Мокрець і Сибла-Пациківська з карти Генштабу: http://openmap.com.ua/OziExplorer/Maps/M-35-110.jpg Якщо цікавить якесь конкретне місце, то питайся.
Всі одне в одного копіпастять про 300річний дуб, але ніякої конкретної інформації Особисто я дуб не бачив, але десь вдалині від головних доріг він цілком міг сховатися. Може хтось знає більше?
Як вам треба віковий дуб - відвідайте ботанічну пам"ятку природи «Дуб віковий» (№26-101-500, згідно рішення обласної ради від 28.12.99 р. № 237-11/99), який знаходится у Івано-Франківську за адресою вул.Маланюка, 25.
Пам'яткою дерево визначають відповідно до статті 53 Закону України "Про природно-заповідний фонд України". Зазвичай це або дуже рідкісні дерева, або вікова межа яких перейшла за 200 років. У кожного такого дерева є спеціальний документ - охоронне зобов'язання. Власникам території, на якій ростуть ці дерева, надають копії охоронного зобов'язання, а також пояснюють, що можна і чого не можна робити в межах проростання такого дерева.
..це звичайно також цікаво,треба глянути,але я мав на увазі дещо інше,ось типова цитата в описі Козакової долини:"За розповідями старіших мешканців села Колодіївка Козакова Долина відома ще з 1648 року. В той час на мальовничому місці теперішніх Вовчинців де сходяться 2 Бистриці розбили табір козаки Височана, облаштувавши стоянку. Тут же 1945 році табором стояли повстанці визвольних змагань. Згодом в пам’ять про козаків Височана люди прозвали це місце Козаковою Долиною. Подібно до острову Хортиця, що в Запорізькій області, у Козаковій Долині росте дуб, якому вже понад 300 років.