Хто автор вислову про велосипед і майбутнє людства?

Розмови про все, що стосується велоруху в цілому

Повідомлення 13 січня 2018, 19:01

Тут недавно учасник форуму Mzro висловив думку що автором фрази "Коли я бачу людину на велосипеді – я не хвилююсь за майбутнє людства" є не Марк Твен (як вказано на головній сторінці Реско), а Герберт Уеллс.
Я зустрічав і таку думку, але "сила інтернету" мене схилила в сторону М.Твена. Можливо хтось знає більш детальну інформацію з відповідними посиланнями?
Я розумію що авторство не настільки важливе в даному випадку, як сама суть виразу. Однак, не хотілося б обділити достойну людину.
RESKO
Повідомлення: 342

Повідомлення 13 січня 2018, 19:03

Спробував знайти в оригіналі:
https://en.wikiquote.org/wiki/Talk:H._G._Wells
Every time I see an adult on a bicycle, I no longer despair for the future of the human race.

Ця фраза перенесена в розділ Unsourced (без джерела). Ще вказано що ці фрази приписуються Г.Уеллсу, але не існує доказів цього. Так що - питання відкрите.
RESKO

Повідомлення 13 січня 2018, 19:21

Однак навіть чогось подібного в оригіналі я не зміг знайти про М.Твена. Зараз поміняю на сайті.
RESKO

Повідомлення 13 січня 2018, 20:51

З дуже великою ймовірністю вислів справді скоріше належить Веллсу ніж Марку Твену, хоча у україномовному варіанті кожен раз бачив підпис автора як Марк Твен і жодного разу як Веллс, тому схоже, що це вже закореніла помилка.
DejaVu
Сталкер
Повідомлення: 1110

Повідомлення 14 січня 2018, 17:22

Провів власне інтернет-розслідування :D і на жаль, джерело цього вислову і справді не відоме. В англомовному інтернеті автором завжди зазначається Уеллс, однак немає ніякого історичного підтвердження, що він на словах чи у письмовій формі висловлював щось подібне. Історик та автор книги про Уеллса "The War of the Wheels: H. G. Wells and the Bicycle" Джеремі Уітерс вважає що цей "апокрифічний" вислів приписується Уеллсу тільки через його велику любов до велосипедів :bicycle5:
Mzro
Повідомлення: 21

Повідомлення 03 лютого 2018, 08:35

Mzro написав:...цей "апокрифічний" вислів приписується Уеллсу тільки через його велику любов до велосипедів :bicycle5:

Ну хоча б за це його можна приписати до авторів :)
RESKO

Повернутись до Загалом про вело

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість